انتخاب عکس چهره برای تابلوی نقاشی به عهده شماست و می‌تونید هر عکسی رو که مورد پسند خودتون باشه انتخاب کنید.
در عین حال توجه کنید که تابلوی پرتره دقیقا بر حسب عکس ارسالی شما انجام میشه و هرچه عکس بهتری ارسال کنید، تابلوی زیباتری خواهید داشت.
در نظر داشتن این چند نکته ساده می‌تونه به شما در انتخاب عکس بهتر کمک ‌کنه:
۱. سعی کنید عکسی‌ با کیفیت و وضوح بالا انتخاب کنید تا جزئیات چهره بیشتر مشخص باشه. از تصاویر محو و تار، عکس‌هایی که در تاریکی شب ثبت شدن و یا نورپردازی مناسبی روی چهره انجام نشده، حتی‌الامکان اجتناب کنید.
۲. عکس‌هایی که در آن‌ها از فلاش یا نور شدید به طور مستقیم روی چهره استفاده شده باشه، اغلب عکس‌های خوبی نیستن. نور شدید فلاش باعث میشه سایه‌های طبیعی چهره تغییر ‌کنه و با حالتی غیرطبیعی ثبت بشه.
۳. اگر عکس‌ سلفی انتخاب ‌کنید، ممکنه تابلوی نقاشی هم از لحاظ زاویه و تناسبات چهره به یک سلفی شبیه بشه!
۴. بهتره عکسی انتخاب بشه که کادر آن بر بالاتنه، به خصوص روی چهره متمرکز باشه. اگر از عکس‌ تمام‌قد استفاده کنید، به همان نسبت از وضوح چهره کاسته میشه. 
۵. یادتون باشه که از این عکس قراره یک تابلو تهیه بشه که ممکنه تا مدت‌ها به دیوار آویخته بشه. پس بهتره سعی کنید بهترین و دوست‌داشتنی‌ترین عکسی رو که دارید انتخاب کنید.
۶. اگر تابلو رو به عنوان هدیه برای دوستان و عزیزانتون سفارش میدید، می‌تونید ازشون بخواهید چند عکس از خودشون برای شما بفرستن. حتی می‌تونید سری به صفحات اجتماعی‌ و پروفایل دوستانتون بزنید و بهترین عکس‌هاشون رو گلچین کنید!
۷. اگر در انتخاب بین چند عکس تردید دارید، می‌تونید از طریق تماس با طراح مشاوره بگیرید.